بازي قبلي تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز

بازي بعدي تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز

پنجشنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۸۷

مجله پزشکی Majale Pezeshki (No.12) PeyamAvare Salamati

.:: گرمازدگي و روشهاي مقابله با آن  ::.

بيماريهاي مـربوط به گرما هنگامي روي مي دهند که دمــاي بـدن فرد از حد طبيعي خود افزايش مي يابـد. بدن انسان بطور عمده توسط منبسط ساختن عروق سـطـــحي پوست و تعريق دماي افزايش يافته بدن را کاسته و سبب تنظيم و کنترل گرماي بدن مي گــردد. اما در آب و هواي مرطوب عملکرد تعريق مختل و کنـدشده و بدن ديگر قادر به خنک ساختن خود نميـباشد. دو عـــامل فعاليت بدني شديد و طولاني مدت و آب و هواي گرم مسبب بيماريهاي مربوط به گرما هستنـد. همچنين زماني که فرد دچار کم آبي در بدن خود ميگردد در معرض عوارض گرماي زياد قرار خواهد داشت زيرا در اين حالت غلظت خون بدن افزايش يافته و جريان خون کند ميگردد که سبب اختلال در عملکرد ارگانهاي بدن مي شود.

گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org

عوارض ناشي از گرما به قرار زير است:
1. گرمازدگي خفيف

در اين حالت بدن بشدت عرق کرده و حجم خون کاهش مي يابد.

علايم:
تعريق شديد، ضعف، سرگيجه، سردرد، حالت تهوع، استفراغ، افزايش ضربان قلب، کاهش فشار خون، پوست مرطوب، سرد و رنگ پريده، افزايش درجه حرات مرکزي بدن تا 39- 38 درجه سلسيوس.

درمان:
انتقال بيمار به يک مکان خنک و سايه،دادن مايعات به بيمار براي جبران کم آبي بدن. براي جبران نمک بدن نيز بايد اندکي نمک (به نسبت يک قاشق چاي خوري نمک در يک ليتر آب) به آب اضافه کرد، لباسهاي فرد گرمازده را در آورده و يک ملحفه مرطوب دور بدن وي بپيچيد و يا توسط باد بزن مصدوم را باد بزنيد.

2. گرمازدگي شديد
اين حالت بسيار خطرناک بوده و خطر مرگ را نيز ميتواند در پي داشته باشد. در اين حالت حرارت مرکزي بدن از 40.5 درجه سلسيوس فراتر ميرود. در اين وضعيت اغلب ارگانهاي بدن در معرض آسيب بافتي قرار ميگيرند. گرمازدگي شديد يک وضعيت اورژانس بوده و دماي بدن فرد گرمازده بايد سريعا کاهش يابد. عدم درمان گرمازدگي شديد به تشنج، کما و مرگ منجر خواهد شد. گرمازدگي شديد علاوه بر اثرات سوء آن بروي سيستم عصبي همچنين کبد، کليه ها، قلب و عضلات را نيز در معرض آسيب قرار ميدهد.

علايم:
پوست قرمز رنگ، داغ، رنگ پريده و خشک، ضربان تند و قوي، سردرد ضرباني، پريشاني و سرگيجه، تنفس کم عمق، مردمک چشم ممکن است متسع شده و به نور واکنش نشان ندهد.

عوامل ايجاد کننده
قرار گرفتن در زير آفتاب به مدت طولاني ،فعاليت شديد بدن، کم آب شدن بدن.

درمان:
تلاش براي کاهش حرارت بدن بايد بسرعت انجام گيرد: بيمار را به مکان خنک و سايه انتقال داده و لباسهايش را از تن جدا کنيد. روي دستها و پاها آب خنک ريخته و يا يک ملحفه خيس را دور بدن مصدوم بپيچيد، بيمار را در معرض باد قرار داده و يا توسط پنکه و يا باد بزن اقدام به خنک کردن وي کنيد. هنگامي که روي دستها و پاها آب ميريزيد حتما دستها و پاها را شديدا ماساژ دهيد تا خون خنک شده به سمت نواحي مرکزي بدن رانده گردد.

3. گرفتگي عضلات
همان گرفتگي عضلات ميباشد که عامل آن گرما ميباشد. اين حالت پس از فعاليت شديد بدني ايجاد ميگردد. درمان آن خوراندن مايعات کافي همراه با اندکي نمک (به نسبت 4/1 قاشق چايخوري نمک در يک ليوان آب) به مصدوم و انجام حرکات کششي پس از آن ميباشد.

4. سنکوب گرما
اين حالت نوعي غش خفيف ميباشد که به علت فعاليت شديد در آب و هواي گرم ايجاد ميگردد. بدن در تلاش براي افزايش دفع گرما از بدن اقدام به منبسط ساختن عروق سطحي پوست ميکند اما هنگامي که اين مکانيسم بسرعت انجام ميگيرد سبب کاهش جريان خون به مغز گشته و حالت غش را ايجاد ميکند.

علايم:
سرگيجه، سردرد، افزايش ضربان قلب، حالت تهوع، استفراغ، غش و بي هوشي.
درمان آن مانند درمان گرمازدگي خفيف ميباشد.

5، عرق سوز

در اين حالت نواحي خاصي در بدن (معمولا نواحي پوشيده شده توسط لباس) دچار خارش و سوزش شديد ميگردد. اين حالت بيشتر در آب و هواي گرم و مرطوب و در افراد خردسال، داراي فعاليت شديد، بيماران بستري و تب دار مشاهده ميگردد. اين عارضه معمولا پس از چند روز بخودي خود بر طرف ميگردد. هنگامي که تعريق بدن افزايش مي يابد عرق به سلولهاي سطح پوست آسيب وارد ساخته و يک سد در مقابل خروج عرق ايجاد ميکند. بنابراين عرق در زير پوست به دام افتاده و تجمع مي يابد. در اين حالت برآمدگيهاي ريزي روي پوست ايجاد ميگردد. هنگامي که اين برآمدگيهاي جوش مانند ريز ميترکند محتويات عرق تخليه گشته و فرد احساس سوزش ميکند.

درمان:
هيچگاه از مواد کاهش دهنده تعريق و يا پودر بچه استفاده نکنيد اين عمل تنها علايم را تشديد ميکند. تنها از لوسيون کالامين (CALAMIN) و يا کرم هيدروکورتيزون (HYDROCORTISON 1%) استفاده کنيد.

اقدامات پيشگيرانه :
1، در تابستان و هواي گرم لباسهاي سبک، گشاد و با رنگ روشن به تن کنيد.
2، در طول روز آب کافي بنوشيد. 8 ليوان آب.
3، در حين هر نوع فعاليت بدني در فواصل زماني معين به استراحت بپردازيد.
4، خود را در برابر گرماي آفتاب با به سر گذاشتن کلاه و يا استفاده از چتر محافظت کنيد.
5، فعاليتهاي شديد خارج از منزل را در ساعاتي که هوا خنک تر ميباشد يعني پيش از 10 صبح و يا پس از 6 بعد از ظهر برنامه ريزي کنيد.
 

.:: چاقي در زنان و خطر ابتلا به سرطان! ::.

گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org

براي دومين بار طي 10 روز يك مطالعه علمي نسبت به وجود ارتباطي ميان چاقي و بيماري سرطان هشدار داده است.

اضافه وزن :
محققان مي گويند داشتن اضافه وزن مي تواند خطر سرطان را بالا ببرد.
براساس مطالعه تازه هر ساله حدود شش هزار زن ميانسال يا مسن تر در بريتانيا به خاطر چاقي مفرط يا داشتن اضافه وزن به سرطان مبتلا مي شوند.
اين مطالعه كه با بررسي 45 هزار مورد سرطان در يك ميليون زن طي دوره اي هفت ساله انجام شد، مي گويد كه حدود پنج درصد از كل موارد سرطان به چاقي مربوط مي شود.
اين مطالعه كه نتيجه آن در نشريه "بريتيش مديكال ژورنال" چاپ شده است، چربي زائد بدن را عامل 50 درصد موارد سرطان رحم و نوعي سرطان مري مي داند.
هفته گذشته يك مطالعه بين المللي به ارتباط ميان سرطان و چاقي اشاره كرده بود.

تاثير بزرگتر :
صندوق جهاني تحقيقات سرطان اخطار داد كه داشتن اضافه وزن خطر سرطان را به طور محسوسي افزايش مي دهد.
ارقام حاكي از آن است كه حدود 23 درصد كل زنان در انگلستان چاقي مفرط و 34 درصد اضافه وزن دارند.
مطالعه تازه تعداد موارد سرطان در ميان 2/1 ميليون زن بريتانيايي 50 تا 64 ساله را طي دوره اي هفت ساله بررسي كرد.
در اين دوره بيش از 45 هزار مورد سرطان و 17 هزار مورد مرگ ناشي از سرطان ثبت شد.
دكتر گيليان ريوز، از دانشگاه آكسفورد، گفت: ما تخمين مي زنيم كه اضافه وزن داشتن يا چاقي مفرط عامل بروز حدود 6 هزار از مجموع سالانه 120 هزار مورد تازه سرطان در ميان زنان ميانسال و مسن تر در بريتانياست.
تحقيقات ما همچنين نشان مي دهد كه داشتن اضافه وزن تاثير بسيار بزرگتري بر خطر برخي سرطان ها از ساير سرطان ها دارد.
از 6 هزار مورد سرطان اضافي كه هر ساله در اثر اضافه وزن يا چاقي مفرط روي مي دهد، دو سوم آنها به سرطان هاي رحم يا سينه مربوط مي شود.

تفاوت سني :
اين تحقيقات دريافت كه ارتباط ميان وزن و خطر سرطان به مقطعي از زندگي كه زن در آن است بستگي دارد.
براي مثال، اضافه وزن داشتن خطر سرطان سينه را تنها پس از يائسگي افزايش مي دهد و خطر سرطان روده را تنها پيش از يائسگي.
سارا هيوم از مركز تحقيقات سرطان بريتانيا گفت: درحالي كه اكثر مردم داشتن اضافه وزن را يك خطر عمومي براي سلامتي مي دانند، اما آنها هيچ ارتباط مشخصي ميان اضافه وزن و خطر سرطان قائل نيستند.
دكتر ايان كمپبل مدير پزشكي موسسه خيريه نگراني وزن گفت: زماني تصور مي شد كه كار زيادي نيست كه فرد بتواند براي جلوگيري از سرطان بكند، اما اكنون روشن است كه سبك زندگي به شدت بر خطر كلي سرطان تاثير مي گذارد.
پيام روشن است : امروز روي يك سبك زندگي سالم تر سرمايه گزاري كنيد و فردا مي توانيد فوايد آن را در قالب كاهش خطر بيماري و زندگي طولاني تر درو كنيد.
 

.:: روشهاي نادرست در نگهداري موي سر ::.

گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org

موي سر شما بنا به دلايل متعددي ميتواند کدر، کم پشت و شکننده شده و دچار ريزش شود. تعدادي از اين دلايل ارثي هستند و گاهي استفاده از يک محصول نامناسب و تغذيه نادرست موجب اين مشکلات و موارد نظير آن ميشوند. اما ما گاهي بدون توجه يا بر اثر اطلاعات نادرست، با موي خود طوري رفتار ميکنيم که بيش از پيش آسيب ميبيند.
شانه کردن موي خيس از ريشه تا نوک مو اشتباه است.

1. شامپو کردن روزانه
بهترين حالت و شرايط مو در زماني است که چربيهاي طبيعي پوست سر بتوانند به نوک موها برسند. به همين دليل بسياري از متخصصين مو توصيه ميکنند که موها را يک روز در ميان يا حتي دو روز در ميان شامپو کنيد.

2. موهاي بلند خود را همواره در يک نقطه خاص جمع ميکنيد.
افرادي که عادت دارند موي بلند خود را با يک کش به صورت "دم اسبي" در پشت سر جمع کنند، مراقب باشند. تارهاي مو در کشهاي موي سر-از هر جنس و اندازه- گير کرده و شکسته يا کنده ميشوند. بنابراين براي جلوگيري از خالي شدن بخشهاي خاصي از مو، هر بار محل جمع کردن موها راکمي بالاتر و در مرتبه بعد، کمي پايينتر بياوريد. استفاده از کشهاي ضخيم حوله اي يا پارچه اي، در کاهش اين حالت بسيار موثر است.

3. شانه کردن موي خيس از ريشه تا نوک مو
شانه کردن موهاي خيس از کشيدن برس بر آنها بهتر است، اما کشيدن مو از پوست سر تا نوک و به زور باز کردن گره هاي آن، موجب کنده شدن نوک موها، شکسهگي ساقه مو و ضعف ريشه ميشود. اگر موهايتان بيش از حد در هم گره ميخورد، مقدار کمي نرم کننده تنها به نوک موها بزنيد، آب اضافه مو را گرفته و ابتدا از نيمه مو تا نوک آنرا در دسته هاي چک شانه کنيد تا گره ها باز شوند تا بتوانيد از ريشه تا نوک را به راحتي شانه کنيد.

4. براق کردن موها با برس کشيدن فراوان
در دستورات قديمي زيبايي، براي براق شدن مو چنين روشي توصيه شده بود "موها را به مدت 20 دقيقه تا نيم ساعت و هر دسته را از 15 تا 20 مرتبه برس بکشيد" . اما براي حرکت دادن چربي طبيعي مو از ريشه به نوک آن، تنها چند مرتبه معدود برس کشيدن به مو کافي است و بيشتر از آن تنها ميتواند به شکسته شدن مو منتهي شود.

5. سشوار کشيدن به مويي که هنوز کاملا خيس است
اين کار نه تنها مدل دادن به مو را بسيار مشکل ميکند، بلکه به مقدار بسيار زياد موجب آسيبهاي ناشي از حرارت ميشود. سشوار بايد براي خشک کردن و مدل دادن به موهاي نمدار-نه خيس- به کار رود و حداکثر مدت آن بايد 20 دقيقه باشد. قبل از حرارت دادن به مو، گيسوي خود را به مدت 5 دقيقه در حوله بپيچيد و سپس بگذاريد 5 دقيقه ديگر در هواي آزاد خشک شود.
6. ناديده گرفتن پوست سر
براي داشتن موهايي سلامت، پوست سر نيز بايد تغذيه شود. ماساژ دادن کف سر با نوک انگشتان به افزايش جريان خون در آن کمک ميکند. براي مراقبت بيشتر ميتوانيد هر از گاهي از مواد مغذي و ماسکهاي مخصوص پوست سر استفاده کنيد.

7. استفاده از برس نامناسب
برس نامناسب، به خصوص انواع برسهاي گرد، تنها موجب از بين رفتن آرايش موي شما شده و حتي ممکن است در ميان موها گير بيافتد. به طور کلي، هر چه موهاي شما بلندتر باشد، برس –به خصوص برس گرد- بايد قطر بيشتري داشته باشد. اگر ميخواهيد موهايتان پف کرده و پر حجم به نظر برسند، از برسهاي گرد و اگر ميخواهيد آنها را صاف و نرم آرايش دهيد از برسهايي به شکل راکت استفاده کنيد.

8. عدم استفاده از اسپري مو
اسپري مو شهرت چندان خوبي ندارد، اما اين اسپريها حاوي مواد پليمري هستند که رطوبت را از مو دور نگه ميدارد. بر خلاف باور عمومي، اين پليمر آسيبي به مو نميرساند و درواقع آنچه بر روي مو ميماند و خشک ميشود همين مواد پليمري هستند نه الکل. الکل موجود در اين اسپريها، قبل از اينکه مواد به مو برسند، تبخير ميشود. نکته مهم اين است که اسپري تنها در حد لازم مصرف شود و به طور مداوم روي مو قرار نگيرد.

9. درمان نکردن شوره سر
اگر موي شما دچار شوره است، نبايد آن را به طور موقت با مواد روغني و پمادهاي آرايشي مخفي نماييد، بلکه بايد آنرا به طور کامل درمان کنيد. شوره سر در واقع نوعي بيماري جلدي است و ارتباطي با خشکي سر ندارد. براي درمان آن هم بايد از شامپوهاي حاوي اسيد ساليسيلک، روي يا سولفيد سلنيوم استفاده کنيد.
 

.:: چگونه مي توانم قد بلندي داشته باشم؟ ::.

گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org

خلاصه : اين سؤالي است که براي بسياري از نوجوانان مطرح است.
متن کل خبر : به عقيده ي بيشتر افراد ، قد بلند مشخصه ي بسيار خوبي است و پسران ما عموماً آرزو دارند بلندتر و درشت اندام تر باشند. اما بلند قد شدن به عوامل متعددي بستگي دارد. سايز بدن افراد نتيجه اي از تداخل عوامل داخلي و محيطي در طول دوران رشد است. عوامل داخلي تعيين کننده قد ، فاکتورهاي ژنتيکي است که فرد از والدينش دريافت مي کند و قابل تغيير نيست ، عوامل محيطي تاثير گذار نيز عبارتند از : تغذيه ، آب و هوا ، اقليم و بيماريها و .... مثلاً شواهد موجود نشان مي دهد نزديکي يا دوري به خط استوا در اندازه بدن افراد موثر است .
اگر چه نمي توان عوامل محيطي و ژنتيکي را به راحتي جدا کرد ولي با بررسي ملل مختلف ، نژادها و سرزمينهاي گوناگون اين نتيجه به دست مي آيد که عوامل محيطي بسيار مهم اند . ضمنا افراد نيز مي توانند رژيم غذايي مناسبي را انتخاب کنند تارشدي آرام و طولاني تر داشته باشند.
طي تحقيقاتي مشخص شده که انسان کنوني از انسان اوليه بسيار بلند قامت تر است ؛ اين نتيجه که با مقايسه ستون مهره ها در سنگواره هاي به دست آمده حاصل شده است . از لحاظ فيزيولوژيک ، يک مادر بلند قد ، نوزادي با وزن گيري بهتر خواهد داشت زيرا فضاي لگن مادر بيشتر است و جنين رشد بهتري در رحم دارد .
بلند قد بودن مردان يکي از معيارهاي خانم ها براي انتخاب همسر است ، مرد بلند قد ، قوي تر به نظر مي رسد.
در ميان مواد مغذي مورد نياز براي رشد قدي ، مصرف به اندازه پروتئين ها و املاح از اهميت ويژه اي برخوردار است .

بيشتر رشد قدي با افزايش طول استخوانهاي دراز بدن صورت مي گيرد بدين ترتيب که در سنين کودکي در انتهاي استخوانهاي دراز بدن مثل استخوان ران و ساق پا ، منطقه اي بنام اپي فيز موجود است که هنوز استخواني نشده و از جنس غضروف است. اين بخش مولد با تکثير سلولي موجب افزايش قد استخوانها مي شود و در انتهاي سنين بلوغ ، اين بخش استخواني شده و در اين مرحله رشد قدي فرد متوقف مي شود ، لذا قد فرد بلندتر نخواهد شد.
در بدن ، هورموني به نام هورمون رشد موجود است که در سنين کودکي و نوجواني تکثير سلولي ، در اين مناطق غضروفي را تحريک و موجب افزايش استخوان سازي مي شود. استخوان سازي تا پايان سنين بلوغ ، ادامه دارد يعني تا اوايل 20 سالگي هنوز امکان افزايش قد وجود دارد.
يکي از عوامل تاثيرگذار بر رشد قدي تغذيه است . ژاپني ها توانسته اند با تغذيه سالم ، متوسط قد جوانانشان را افزايش دهند. در ميان مواد مغذي مصرف به اندازه ي پروتئين ها و املاح بسيار اهميت دارد. يک نوجوان بايد پروتئين مورد نيازش را هر روز و به خصوص چند مرحله در طول روز دريافت کند. بهتر است پروتئين مصرفي از منابع پروتئين حيواني باشد مثل گوشت گوسفند و گاو ، مرغ و ماهي ، تخم مرغ و شير. در ميان املاحي که براي رشد قدي لازم اند کلسيم ، فسفر ، منيزيم ، روي و فلوئور از اهميت ويژه برخوردار هستند. منابع کلسيم: لبنيات مثل شير ، ماست ، پنير خامه و بستني است . فسفر و منيزيم در گوشت و ديگر منابع پروتئين و حبوبات فراوان است. فلوئور نيز در آب موجود است و آب مصرفي بايستي محتوي ppm 1 فلوئور باشد.
تحقيقات اخير ، اذعان مي دارد که مصرف " روي " به مقدار کافي موجب رشد قدي مناسب خواهد شد ، در خاورميانه و خصوصاً ايران مصرف کم روي موجب کوتاه قدي و قدرت جنسي پايين مردان جوان مي شود. به علاوه با کمبود روي سطح توانايي هاي مغزي و ايمني بدن پائين آمده و ابتلا به بيماريهاي مسري زياد تر رخ مي دهد.
توصيه متخصصان تغذيه براي نوجوانان ، مصرف روزانه 150 گرم گوشت ، نصف تا 1 ليوان حبوبات پخته ، 2 تا 3 ليوان شير و لبنيات ديگر به همراه سبزيجات فراوان است.
نوجواناني که در سنين رشد هستند و افزايش قد خوبي ندارند مي توانند با مصرف مکمل ويتامينها و املاح ، طبق دستور و مصرف هفتگي آهن ، رشد قدي شان را بهبود بخشند. پس توصيه مي شد کساني که مي خواهند قد بلند تري داشته باشند هفته اي يکبار جگر و دو بار غذاي دريايي ميل کنند و هر روز چند عدد ، بادام ، بادام زميني و گردو بخورند .
غذاهاي دريايي مثل ماهي ، ميگو ، جگر و دانه هاي روغني حاوي املاح زيادي هستند و فوائد بسياري براي نوجوانان دارند.
پس توصيه مي شود کساني که مي خواهند قد بلندتري داشته باشند هفته اي 1 مرتبه جگر و 2 مرتبه غذاي دريايي ميل کنند و هر روز چند عدد بادام و بادام زميني و گردو بخورند .
يک نکته بسيارمهم در افزايش قد ، انجام فعاليت هاي ورزشي است . هر چه تحرک ما بيشتر باشد گردش املاح استخواني بيشتر خواهد بود و اين مساله به رشد قدي کمک خواهد کرد. ورزشهايي مثل بسکتبال ، واليبال ، شنا ، بدمينتون و تنيس براي کمک به افزايش قد بسيار مفيد اند.
در دهه ي اخير با انجام عملي بر روي افراد کوتاه قد ، به طور مصنوعي طول استخوانهاي درازشان را افزايش مي دهند ، بدين ترتيب که استخوانهاي پا را شکسته و محل شکستگي را به پوششي از جنس استيل متصل مي کنند .
در نهايت بهتر است با تامين رژيم غذايي مناسب و با تشويق آنها به فعاليت بيشتر زمينه رشد قدي نوجوانان را فراهم سازيم.
 

.:: رهايي از سوزش پوست بعد از اصلاح صورت ::.

گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org

طبق شايعات و افسانه ها، بيشتر افکار و نظريات بديع و جديد انيشتين در هنگام اصلاح صورت به مخيله اش خطور مي کرد. اما براي اغلب مردان اين تشريفات صبحگاهي به ندرت تسکين دهنده و تامل برانگيز است و برعکس تلاشي دردناک براي زدودن موهاي صورت است . که نهايتا موجب خراشيدن و زخمي شدن پوست و احساس سوزش مي گردد.لذا در ادامه مطلب چند راه حل خانگي براي پايان دادن به اجراي عذاب آور اصلاح در مقابل آينه ارائه مي گردد.

1- آمادگي لازم را کسب کنيد: داشتن آمادگي صحيح کليد موفقيت و پايان خوش اصلاح صورت است. به همين منظور قبل از هر کار صورت خود را مرطوب و نمناک کنيد(حتي قبل از استفاده از صابون و يا کف ريش) .براي اينکه نتيجه بهتري بگيريد پارچه هاي نم دار و گر م را روي پوست صورت قرار دهيد و به مقدار بسيار کم آب گرم به صورت خود بپاشيد.
2- خطوط رويش مو را دنبال کنيد: يعني در زمان اصلاح کردن دستگاه ريش تراش را در جهت رويش موي صورت که اغلب در جهت پايين است بکشيد. و براي زدودن موهاي گردن دستگاه را در جهت بالا بگيريد.
3- در حمام اصلاح کنيد: بهترين محل براي اصلاح صورت حمام است. به خاطر اينکه هواي گرم و مرطوب داخل حمام پوست صورت شما را نرم ومرطوب مي نمايد . به همين منظور اصلاح صورت بلافاصله بعد از استحمام و داخل حمام حس خوبي را براي پوست صورت شما به ارمغان مي آورد.
4- صورت خود را از ته نتراشيد: هر چه قدر در تراشيدن و اصلاح صورت حساسيت به خرج دهيد و بخواهيد موي صورت را از ته بتراشيد درد و سوزش بيشتري را تجربه خواهيد کرد
5- از دستگاه هاي ريش تراش سه تيغه و يا دو تيغه استفاده نکيند: از نظر متخصصان پوست استفاده از دستگاه هاي ريش تراش دو تيغه و يا سه تيغه بيشتر از اينکه براي پوست صورت مفيد باشد دردناک و آسيب رسان است. زيرا بعد از اينکه اولين تيغ سلولهاي پوستي اطراف رستنگاه مو را مي زدايد تيغه دوم باعث خراش پوست و بريدن برآمادگي هاي پوست مي گردد. لذا بهتر است که از دستگاه هاي يک تيغه استفاده شود.
6- تنها کف ريش کفايت نمي کند: بعضي از مردان بر اين اعتقادند که استفاده ا زکف ريش به تنهايي پوست صورت را مرطوب و نرم و آماده اصلاح مي کند. در صورتي که چنين نيست بلکه لازم است که قبل از استفاده از کف ريش از مرطوب کننده ها ي پوست صورت يا حتي از آب ولرم استفاده نماييد.
7- از تيغ تيز و يک با رمصرف استفاده کنيد: تيغ هاي کند باعث خراش پوست مي شود لذا بهتر است از تيغ ها تنها يک با راستفاده نماييد. بخصوص موهاي زبر و خشن تيغ را بعد از يکبار مصرف کند خواهد کرد. لذا بهتر است بيش از يکبار از تيغ استفاده نکنيد.
8- از دستگاه هاي ريش تراش برقي استفاده کنيد: اين دستگاه ها برخلاف مدل هاي دستي با دوتيغ يا بيشتر صورت را از ته نمي تراشد و آسيب کمتري به پوست مي رساند و لذا بعد از استفاده سوزش و آسيب کمتري را تجربه خواهيد کرد.
9- از افتر شيو با کيفيت استفاده کنيد: الکل ماده ترکيبي اصلي در افتر شيو هاي ارزان قيمت است. به همين خاطر بعد از پاشيدن آن روي صورت سوزش عذاب آوري را تجربه خواهيد کرد. يک افتر شيو با کيفيت بايد باعث طراوت پوست و پاک کردن آن از باکتري ها شود. و حتي پوست را بعد از تراشيدن التيام بخشد. لذا در هنگام خريد افترشيو ، بر روي برچسب خريد آن نگاه کنيد تا از وجود تسکين دهنده هاي طبيعي مثل گياه آلوئه ورا و غيره مطمئن شويد
10- از ضد آفتاب استفاده کنيد: يکي ديگر از راه حل هاي خانگي حذف افترشيو و استفاده از ضد آفتاب است. اين لوسيون مانع ابتلا به سرطان پوست مي گردد و باعث مي شود که پوست جوانتر به نظر رسد.
11- از داروهاي تسکين دهنده استفاده کنيد: اگر بعد از اصلاح دچا ر سوزش پوست مي شويد بهتر از لوسيون هاي غير تجويزي هيدروکورتيزون به عنوان افترشيو استفاده کنيد. اين لوسيون پوست شما را سريع تر التيام مي بخشد.
12- در فاصله زماني کم اصلاح نکنيد: بهتر است زمان اصلاح صورت خود را به آخر هفته موکول کنيد در اين فاصله زماني ضمن رويش مجدد موهاي صورت فرصتي براي التيام و بهبود التهاب پوست فراهم مي شود. و در زمان اصلاح بر تراشيدن مو از ته اصرار نورزيد. زيرا سوزش و تحريک پوست مجددا عود خواهد کرد.
13- از داروهاي قابض يا خون بند استفاده کنيد: اين دارو را در خانه و در دسترس خود قرار دهيد که در صورت بريدن پوست بلافاصله از آن استفاده کنيد. اين دارو به دو صورت قلمي و پودر وجود دارد. که اگر در زمان استفاده مکررا آن را روي خراش قرا ردهيد از خونريزي جلوگيري مي کند . زاج موجود در اين دارو باعث قطع خون ريزي ميشود . سپس صورت خود را شست و شو دهيد.
 

.:: خجالت نکشيد ! خطرناک است ! ::.

گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org

تحقيقات پزشکي در آمريکا نشان مي دهد افراد خجالتي بيشتر در معرض ابتلا به بيماري هاي قلبي قرار دارند.
به گزارش شبکه تلويزيوني العالم نتايج اين تحقيقات که طي سي سال انجام شده است نشان مي دهد افرادي که بيش از حد خجالتي هستند پنجاه درصد بيشتر از ديگران در معرض ابتلا به بيماري هاي قلبي هستند زيرا اين افراد يا به سبب خجالتي بودن خود تحت فشارهاي رواني قرار دارند يا اينکه برخي از بخش هاي شخصيتي آنها با يکي از مراکز مغزي مسئول مراقبت از کار قلب در ارتباط است.
بر اساس اين تحقيقات افرادي که بيش از حد به آينده و جزئيات امور فکر نمي کنند وضع بهتري دارند و بيماري هاي قلبي کمتر آنها را تهديد مي کند.
 

.:: با ليمو خوشبو شويد ::.

حتما برايتان اتفاق افتاده است که بوي نم يا ماندگي در خانه پراکنده شده باشد. در اين صورت بهترين کار اين است که بوي خانه را تغيير بدهيد.
يک ظرف نسوز را تا نيمه آب کنيد و يک ليموترش را با پوست در آن رنده کنيد، سپس اين ظرف را روي حرارت متوسط بگذاريد تا بجوشد. عطر ليمو، فضاي خانه را پر خواهد کرد.
براي اين کار مي توانيد از نارنج هم استفاده کنيد. اگر اسانس خوراکي يا غيرخوراکي داريد، چند قطره از آن را در نعلبکي پيرکس زير و روي ظرفي قرار دهيد تا بتوانيد زير آن يک شمع گرد کوچک روشن کنيد، پس از چند لحظه با گرم شدن اسانس، عطر آن همه جا را پرمي کند.

گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org

براي برطرف کردن بوي غذاي سوخته هم مي توانيد پوست ليموترش را بسوزانيد تا اتاق ها خوشبو شوند. مي توانيد هميشه مقداري پوست ليموترش در فريزر نگهداري کنيد.
برخي مواقع هم ممکن است شما غذاي سيردار خورده باشيد. براي آنکه اين بوي بد را از ذهن خود برانيد، چند قطره آب اکسيژنه را در يک ليوان بريزيد و آن را يکي، دو بار قرقره کنيد.

نوشته شده توسط آراز در 23:21 |  لینک ثابت   •